Strona główna
  O nas
  Ratownictwo lotnicze
  nowości
  Aktualności
  struktura
  Problemy ratownictwa lotniczego
  sprzęt
  SAR
  LPR
  historia
  Inne
  Emergency phone
  Braliśmy udział
  Galeria
  Sponsorzy
  Linki
  Kontakt
Co myślisz
o ratownictwie lotniczym ?
:: nie potrzebne
:: potrzebne
:: bardzo potrzebne
:: zbyteczne
:: nie mam zdania

 :: Ratownictwo lotnicze  :: Nowości  :: Aktualności  :: Struktura  :: Problemy ratownictwa lotniczego  :: Sprzęt  :: Sar  :: Lpr  :: Historia  :: Inne

Helikopter dla goprowców. 15.03.2019

Marzec 2019 roku. Dzięki nawiązaniu kontaktu z firmą "HUSAIR" zaczęliśmy działania zmierzające do uruchomienia specjalistycznego ratownictwa lotniczego w Beskidach.

więcej ...

Piloci o akcji ratunkowej na Nanga Parbat

Na Nanga Parbat lecą śmigłowce po Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol. Na pokładzie jest lekarz, ratownik medyczny Jarosław Botor i himalaiści, którzy znają górę – Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala. Nie wiadomo na jaką wysokość uda się podlecieć. Wszystko zależy od warunków. Czy helikopter przysiądzie i uda się zeskoczyć, czy trzeba będzie zjechać na linach, albo się wspinać. Z pilotami Wojciechem Wiejakiem i Robertem Hojdysem, którzy biorą udział w akcjach ratowniczych w górach rozmawia Zuzanna Opolska.

więcej ...

Nawet krótka wycieczka w Beskidy może cię kosztować tysiące euro. 06.07.2014

Kilka dni temu słowaccy ratownicy przyszli z pomocą nastolatkowi ze Śląska. Tyle, że teraz za tą pomoc chłopak będzie musiał słono zapłacić.

więcej ...

Air-Zermatt film o ratownictwie The Horn

"The HORN" - świetny dokument na kanale filmowym Nettflix o pracy zespołu ratownictwa lotniczego w stacji Air-Zermatt pod szczytem Matterhorn, ale i również dokument pokazujący piękno gór, przyrody.
6-odcinkowy dokument dedykuję miłośnikom gór, dedykuję ratownikom na co dzień ryzykującym zdrowie a czasami życie niosąc pomoc poszkodowanym nie tylko w górach, także podczas zdarzeń losowych.

więcej ...

Bazy ratownictwa HEMS

Rozmieszczenie baz ratownictwa śmigłowcowego HEMS

więcej ...


STRONA GŁÓWNA  ::  ŚMIGŁOWIEC DLA BESKIDÓW   ::   STATUT  ::  UZASADNIENIE MEDYCZNE  ::   SPONSORZY  ::  KONTAKT

Copyright © 2005 Stowarzyszenie lotnictwa ratowniczego w Beskidach